بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

هوش انسانی یا هوش مصنوعی؛ غالب و مغلوب کدامند؟

به گزارش سايت يورونيوز هوش مصنوعي آرام آرام بخشي از زندگي روزمره ما شده است.
پيشرفت‌هاي اخير فني مثلا الگوريتم‌ هوشمند که خود تصميم مي‌گيرد براي رسيدن به هدف چه کاري انجام دهد، باعث شده هوش مصنوعي نرم نرم و آرام آرام وارد زندگي روزمره ما شود.
تلفن‌هاي هوشمند، هوشمندتر مي‌شوند و خودروهاي خودکار به زودي مي‌تواند سلامت رانندگي در جاده‌ها را بيشتر کرده و بالقوه خطر اشتباهات انساني را حذف کند.
هوش مصنوعي وعده دنيايي را مي‌دهد که در آن ربات‌ها از بيماران مراقبت،‌ يخچال‌‌ها را از موادغذايي پر و براي تعطيلات ما برنامه‌ريزي مي‌کنند.
 
ربات‌ها، دوست يا دشمن نيروي کار انساني
توان بازي‌کردن يکي از معيارهاي حياتي پيشرفت در هوش مصنوعي است که نشان مي‌دهد آيا ماشين مي‌تواند برخي اعمال فکري مشخص را بهتر از انسان به انجام برساند.
 
توانايي کامپيوتر در بازي استادانه ي شطرنج و اخيرا بازي گُو Go که عالي‌ترين فرم بازي روي سطح دوبعدي است به منزله دستيافت‌هاي بزرگي در راه رسيدن به ماشين‌هاي هوشمند تلقي مي‌شود.
 
امروز در پزشکي نرم‌افزارهايي وجود دارد که قادرند مثل پزشک بيماري‌هايي مثل سرطان را تشخيص بدهند.
 
هوش مصنوعي با اين‌همه مزايا، مشکلاتي نيز به همراه داشته است: چگونه نيروي کار انساني مي‌تواند خود را با انقلاب چهارم صنعتي تطبيق دهد؟ ربات‌ها ميليون‌ها شغل را در سراسر جهان تهديد مي‌کنند.
از نظر عده‌اي کساني که نسبت به پيشرفت فناوري‌هاي نوين بدبين هستند، هوش مصنوعي مي‌تواند توانايي‌ها و هوش انساني را دستکاري کند.

هنوز تا رسيدن به «ابرهوش»‌ زمان زيادي باقي مانده است
گرچه ممکن است ربات‌هاي جراح و دروييد‌هاي نظامي به زودي واقعيت پيدا کنند، تا دست‌يابي به هوش فوق‌العاده (ابَرهوش، فوق‌هوش) که بتواند با مغز انعطاف‌پذير انسان برابري کند يا از آن بهتر باشد، هنوز خيلي مانده است. بايد
کارهاي خيلي بيشتري انجام شود تا به ربات‌ها هوش اجتماعي داده شود و آنها بتوانند ظرايف تصميم‌گيري‌هاي روزمره را دريابند.
 
پايان خبر
2 ارديبهشت 1398

مطالب زير نيز شايد برايتان جالب باشد:
خدمات روباتي براي سلامت کودکان
دستيار شخصي هوشمند ب ام و
عينک هوشمند جديد گوگل