بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

گوگل ارتباط خود را با هواوی قطع کرد

شرکت مادر گوگل اعلام کرده تجارت خود با هواوي را معلق کرده است. بنابراين آپديت‌هاي نرم افزاري اين شرکت در دستگاه هاي آتي هواوي ارايه نمي شود.
 
اکنون ماه‌ها از آغاز اختلاف ميان دولت آمريکا و هواوي مي‌گذرد. اما به نظر مي‌رسد اين اختلافات هر روز ريشه دار تر مي‌شود.
 
در همين راستا يکي از منابع خبرگزاري رويترز ادعا مي‌کند گوگل بخشي از کسب و کار خود با هواوي را معلق کرده است.
 
کسب و کار معلق شده مربوط به انتقال سخت افزار، نرم افزار و خدمات فني اختصاصي گوگل است. به عبارت ديگر هواوي فقط به آپديت‌هايي که از طريق پروژه متن باز اندرويد (Android Open Source Project) ارائه مي‌شود، دسترسي خواهد داشت.
 
اين ضربه‌اي سنگين به شرکت فناوري چيني است. البته صاحبان موبايل‌هاي فعلي هواوي که داراي اپليکيشن‌هاي اندرويد است مي‌توانند آپديت هاي فراهم شده توسط گوگل را دانلود و استفاده کنند.
 
بنابراين نسخه‌هاي آتي موبايل هواوي که مجهز به اندرويد هستند قادر به دسترسي به خدمات پرطرفدار از جمله گوگل پلي استور، جي ميل و اپليکيشن يوتيوب نيستند.
 
منبع رويترز در اين باره مي‌گويد: هواوي فقط مي‌تواند از نسخه عمومي اندرويد استفاده کند و به اپليکيشن و سرويس‌هاي اختصاصي گوگل دسترسي نخواهد داشت.
 
اين در حالي است که دولت ترامپ روز پنج شنبه شرکت هواوي را در فهرست سياه تجاري قرار داد و بلافاصله محدوديت‌هايي را در قبال آن فعال کرد. در نتيجه اين محدوديت‌ها همکاري هواوي با شرکت‌هاي آمريکايي بسيار سخت مي‌شود.

پايان خبر
30 ارديبهشت 1398

قيمت گوشي هاي هواوي پي 30 لايت و پي 30 پرو در ايران اعلام شد