بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

گوگل می داند شما چه چیزی میخرید!

گزارش‌هاي زيادي منتشر شده که نشان مي‌دهد گوگل براي مدتي طولاني به اطلاعات و تاريخچه خريدهاي اينترنتي کاربران دسترسي داشته است.
 
به گزارش ايسنا، از آنجايي که در سال‌هاي اخير شبکه‌هاي اجتماعي و غول‌هاي تکنولوژي در جهان به علت نقض حريم خصوصي کاربران تحت فشار نهادهاي سياسي و غير سياسي قرار گرفته‌اند، کارشناسان و محققان فعال در حوزه فناوري و امنيت سايبري سعي دارند با تحقيقات و بررسي‌هاي خود دريابند که شرکت‌هاي بزرگ تکنولوژي همچون گوگل، آمازون، اپل و غيره تا چه حد به اطلاعات خصوصي کاربرانشان دسترسي دارند و در همين خصوص هرازگاهي با پژوهش‌هاي جديد خود گزارش‌هاي جديدي نيز منتشر مي‌کنند که معمولاً جنجال و سر و صداي زيادي در فضاي مجازي به راه مي‌اندازد.
 
طبق وب سايت the verge، حالا نتايج يکي از اين بررسي‌هاي جديد کارشناسان نشان مي‌دهد که گوگل تاريخچه تمامي پرداخت آنلاين و خريدهاي اينترنتي کاربران خود تحت تعقيب داشته و به تمامي داده‌هاي مربوط به آن دسترسي داشته است.
 
آنها بر اين باورند که گوگل از طريق حساب‌هاي کاربري جيميل اکانت کاربران توانسته به اطلاعات مربوط به پرداخت‌هاي آنلاين و خريدهاي اينترنتي کاربرانش دسترسي داشته باشد که البته هنوز مشخص نيست اين دسترسي براي چه مدت زماني وجود داشته است.
 
گوگل در واکنش به جنجال‌هاي برانگيخته شده بعد از انتشار اين اخبار در بيانيه‌اي عنوان کرده است که به منظور پيگيري پرداخت‌هاي اينترنتي و آنلاين کاربران اين قابليت در اختيار کاربران سرويس‌هاي گوگل قرار داده شده است و آنها هر زمان که بخواهند مي‌توانند اين اطلاعات را حذف کنند.
 
گوگل در ادامه اين بيانيه همچنين تاکيد کرده است که اين اطلاعات تنها براي خود کاربران قابل مشاهده و پيگيري است و توسط هيچ کار براي ديگري حتي گوگل قابل مشاهده و استفاده نخواهد بود.
 
همچنين گوگل خاطرنشان کرده است که هيچيک از اطلاعات مربوطه توسط گوگل براي نمايش تبليغات و سايت‌هاي تبليغاتي به کاربران استفاده نشده و نخواهد شد.

پايان خبر
28 ارديبهشت 1398