بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

۳۴ ماهواره جدید بریتانیایی با هدف ارائه اینترنت با پهنای باند مناسب به فضا پرتاب شدند

موشک روسي سايوز حامل 34 ماهواره جديد از شرکت بريتانيايي «وان‌وب» با هدف ارائه اينترنت با پهناي باند مناسب در همه جاي جهان به فضا پرتاب شد.
 
روسکوسموس (سازمان فضايي فدرال روسيه) در بيانيه‌اي اعلام کرد که موشک مورد استفاده شرکت آريان‌اسپيس اروپا ساعت 12:13به وقت گرينويچ با موفقيت از ايستگاه فضايي بايکونور قزاقستان پرتاب شد.
 
وزن مجموع اين ماهوراه‌ها پنج هزار و 518 کيلوگرم است که سه ساعت و 45 دقيقه پس از پرتاب از موشک جدا شدند و در مدار 450 کيلومتري زمين قرار گرفتند اما در نهايت در هفته‌هاي آينده به مدار مورد نظر منتقل مي‌شوند.
 
 
اين پنجمين پرتاب ماهواره‌هاي «وان‌وب» از ابتداي سال جاري ميلاددي بود. قبل از اين پرتاب، آخرين آن به يک ژوئيه گذشته برمي‌گشت.
 
«وان‌وب» در تلاش است تا ساخت مجموعه‌اي از ماهواره‌هاي مدار نزديک زمين را ارائه دهد که پهناي باند پيشرفته و ساير خدمات را به کشورهاي جهان ارائه مي‌دهند.
 
اين شرکت در رقابت با دو ميلياردر يعني ايلان ماسک و جف بزوس براي ارائه اينترنت پرسرعت از طريق ماهواره‌ها در مناطق دور افتاده جهان است.
 
اين شرکت بريتانيايي قصد دارد سرويس اينترنتي تجاري خود را تا پايان سال آينده با پشتيباني 650ماهواره راه اندازي کند.
 
 
آريان‌اسپيس که نزديک به دو دهه با روسيه همکاري داشته است، قرار است 16 فروند موشک سايوز را بين دسامبر 2020تا پايان سال 2022 پرتاب کند.
 
با اين ماموريت اخير، در مجموع 288 ماهواره در حال چرخش در صورت فلکي ماهواره‌اي اين شرکت هستند.