بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

اینستاگرام در پی راهی برای حفظ سلامت روانی نوجوانان

مسئولان اينستاگرام تصميم دارند با کاستن از حجم تصاويري که بر زيبايي‌هاي جسمي تأکيد دارند سبب حفظ بيشتر سلامت روان نوجوانان و به‌ويژه دختران شوند.
 
کارينا نيوتن، سخنگوي روابط عمومي اينستاگرام، روز چهارشنبه در واکنش به گزارش اخير وال‌استريت ژورنال درباره? نقش ناسازنده اين شبکه اجتماعي در سلامت رواني دختران نوجوان،‌ گزارش اخير را ناهماهنگ خواند.
 
در گزارش وال‌استريت ژورنال عنوان شده بود که مسئولان اينستاگرام به اين نکته توجه کافي ندارند که چه آسيب رواني بزرگي به ميليون‌ها دختر نوجوان وارد مي‌شود وقتي پيوسته بدن‌شان را با معيارهاي تبليغاتي زيبايي مقايسه مي‌کنند.
 
 
کارينا نيوتن با اشاره به تحقيقات اخير خود اين شبکه اجتماعي گفت: «به‌نظر مي‌آيد آنچه بيشترين اهميت را دارد شيوه استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي و وضعيت ذهني کاربر حين استفاده از آنهاست.»
 
وي با تکيه بر پژوهش اخير دانشگاه هاروارد بر اين نکته تأکيد کرد که تجربه نوجوانان آمريکايي در برخورد با شبکه‌هاي اجتماعي ممکن است هر دو جنبه مثبت و منفي را داشته باشد.
 
سخنگوي اينستاگرام گفت:‌ «ما دائما بر روي کاستن از اثرات منفي مقايسه‌هاي اجتماعي و تأثيرات منفي تصوير از تن تمرکز داريم.»
 
مسئولان اينستاگرام که خود زيرمجموعه فيسبوک است مي‌گويند تا کنون کوشيده‌اند تا به مسائل ويژه نوجوانان نظير زورگويي در مدرسه، خودکشي، خودآزاري و اختلالات تغذيه بپردازند.
 
 
نسخه ي جديدي از اين شبکه اجتماعي بناست براي کودکان و نوجوانان زير 13 سال تهيه شود، امري که اعتراض کنشگران حقوق کودکان را در پي داشته است.