بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

زوم 3 برابری دوربین وان پلاس 7 پرو واقعی نیست؟!

طبق ادعا وان پلاس، يک از ويژگي‌هاي مثبت در دوربين پرچمدار جديد شرکت، يعني وان پلاس 7 پرو، زوم 3 برابري اين اسمارتفون است. اما بررسي‌هاي دقيق وب‌سايت اندرويد پليس نشان مي‌دهند که زوم اپتيکال اين دستگاه، 3 برابر نبوده و در اصل 2.2 برابر است. هم‌چنين، فاصله کانوني اين لنز بسيار کمتر از چيزي است که وان پلاس مدعي آن است.
 
کاربران حرفه‌اي نيز متوجه شده‌اند که دوربين اسمارتفون جديد وان پلاس، زمينه ديد بازتري در هنگام زوم 3 برابري و ثبت تصاوير پرتره دارد. اين دستگاه براي عکاسي در حالت پرتره از يک لنز تله‌فوتو استفاده مي‌کند. در نتيجه اگر لنز اين دستگاه مجهز به زوم 3 برابري اپتيکال باشد، هيچ محدوده ديدي نبايد وجود داشته باشد.
در حقيقت، کيفيت دوربين تله‌فوتو در اين گوشي 13 مگاپيکسل است، اما وان پلاس آن را به عنوان يک دوربين 8 مگاپيکسلي با زوم 3 برابر معرفي مي‌کند. به عبارت ديگر مي‌توان گفت که وان پلاس در اين محصول از زوم 2.2 برابري براي ثبت تصاوير استفاده مي‌کند، ولي لنز اين دستگاه با روش کراپ‌کردن، تصاوير را با زوم 3 برابري به خروجي ارسال مي‌کند.
 
در بيانيه‌اي که وان پلاس خطاب به اندرويد پليس ارسال کرده است، بيان شده که: “وان پلاس 7 مجهز به قابليت زوم 3 برابري بوده و در اين ويژگي از هيچ نوع زوم ديجيتالي استفاده نشده است تا کاربران بدون از دست‌دادن جزييات، قادر به ثبت تصاوير باشند. دو هدف مهم در لنز تله‌فوتو دستگاه، زوم 3 برابري و ثبت تصاوير در حالت پرتره است. بسته به حالت دوربين، حالت ثبت تصاوير پرتره نيز دچار تغييراتي مي‌شود. اين دوربين در زوم 3 برابري، تصويري با کيفيت 8 مگاپيکسل به خروجي مي‌فرستد. اما همين لنز در حالت پرتره، تصاوير را با کيفيت 13 مگاپيکسل ثبت مي‌کند.”

پايان خبر
7 خرداد 1398

مطالب زير را نيز بخوانيد:
گوشي گوگل پيکسل 4 بدون دکمه فيزيکي
احتمال عرضه اسمارت فون فوق موقاوم سامسونگ در سال جاري
مشخصاف فني گوشي اوپو K3