بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

رویای اینترنت ماهواره‌ای پرسرعت در حال محقق شدن

به نظر مي‌رسد برنامه ايلان ماسک براي راه‌اندازي اينترنت ماهواره‌اي پرسرعت در حال تحقق يافتن است.
 
اوايل هفته گذشته گزارشي مبني بر برنامه اسپيس ايکس براي ارسال 60 ماهواره استارلينک به فضا در آخر هفته منتشر شد. اما اين پرتاب به علت شرايط نامساعد جوي و وزش شديد باد در سايت پرتاب لغو و به‌ روزي ديگر موکول شد.
 
اما روز گذشته اعلام شد Space X راکت فالکون 9 را به صورت موفقيت آميز ارسال کرده است که وظيفه اين راکت مستقر کردن 60 ماهواره کوچک در نزديک‌ترين مدارها به سطح زمين است.
 
اين خبر را حساب توييتر اسپيس ايکس اعلام و بيان کرد به گفته ايلان ماسک تمامي 60 ماهواره به صورت موفقيت آميز در مدار قرار گرفته و آنلاين شدند

 
پروژه استارلينک چيست؟
استارلينک، نام يک پروژه‌‌ بلندپروازانه از سوي Space X است که با هدف پوشش اينترنت به‌‌صورت دائمي و در سراسر جهان کليد خورده است.
 
پيش از اين شرکت‌هايي در تلاش بودند تا اينترنت رايگان ماهواره‌اي را براي مردماني از جهان که به اينترنت دسترسي نداشتند، فراهم سازند. مثلا فيسبوک از طريق پهپاد و يا گوگل با بالن اينترنت در تلاش براي رسيدن به اين مهم بودند.
 
با اين حال ايلان ماسک به دنبال فرستادن مجموعه‌‌اي 12000عددي از ماهواره‌هاي کوچک است تا بتواند به طور کامل پروژه خود را عملي کند و دسترسي به اينترنت در تمامي نقاط زمين ممکن شود.
 
انتظار مي‌رود اين ماهواره‌ها از طريق انرژي خورشيدي، انرژي مورد نياز خود را فراهم سازند. همچنين گفته مي‌شود که اين ماهواره‌ها از موادي ساخته شده‌اند که پس از ورود مجدد به جو، فورا سوزانده مي‌شوند، بنابراين در صورت خاموش شدن اين ماهواره‌ها خطري مبني بر سقوط آن‌ها، زمين را تهديد نمي‌کند.
 
هنوز تا اجرايي شدن کامل اين برنامه زمان درازي باقي مانده است اما با توجه به استارت موفقيت آميز آن مي‌بايست به تحقق روياي اينترنت ماهواره‌اي پرسرعت خوشبين باشيم.

پايان خبر
5 خرداد 1398