بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

اینترنت VDSL هزینه‌ای به کاربران تحمیل نمی کند

وزير ارتباطات با اشاره به برنامه ريزي براي افزايش 4 برابري سرعت اينترنت خانگي، گفت: با تکنولوژي ADSL در حالت ماکزيمم، سرعت اينترنت کاربران بسته به فاصله منزل تا مرکز مخابراتي حدود 16 مگابيت در ثانيه است که در صورتي که اين تکنولوژي به VDSL تغيير يابد، تا سرعت 70 مگابيت در ثانيه نيز شاهد ارتقا خواهيم بود.
 
وي با بيان اينکه 850 هزار پورت VDSL در تهران و قم تا دو ماه آينده به بهره برداري مي‌رسد، گفت: تا شب گذشته در شهر قم 30 هزار پورت واگذار شد و سرعت اينترنت کاربران خانگي حدود 5 برابر شد. در تهران نيز اين سرويس براي روزانه 10 هزار مشترک فعال مي‌شود و ما پيش بيني مي‌کنيم که در کل کشور سرعت اينترنت 4 برابر شود.
 
جهرمي با تاکيد بر اينکه ارتقاي سرويس ADSL مشترکان به VDSL با افزايش قيمت همراه نيست و پول مازادي از مشترکان دريافت نمي‌شود، ادامه داد: تنها ممکن است با توجه به افزايش سرعت، مصرف منصفانه کاربران از حدود درنظر گرفته شده بالاتر رود که مشترک بايد بابت اين مصرف، هزينه پرداخت کند.
 
وي با اشاره به اينکه در تهران تا 27 ارديبهشت حداقل 800 هزار پورت VDSL داير مي‌شود، گفت: اقدام ديگري که از ديشب انجام داده‌ايم اين است که از اپراتورهاي اينترنت ثابت خواسته‌ايم که سرعت مشترکان سرويس فعلي ADSL را تا سقف 16 مگابيت بر ثانيه بدون اخذ هزينه اضافه باز بگذارند تا کاربران بتوانند از اينترنت با کيفيت تري براي فرآيندهاي آموزش مجازي بهره ببرند.
 
پايان خبر
18 فروردين 99