بازگشت به صفحه قبل
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: 

نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فرکانس از صدا و سیما

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذري جهرمي در لايو اينستاگرام با اشاره به نيازمندي کشور به افزايش ظرفيت شبکه موبايل، اظهار داشت: در صورتي که منابع فرکانسي را دريافت کنيم، کيفيت اينترنت موبايل افزايش مي‌يابد.
 
وزير ارتباطات با بيان اينکه از روز 18 اسفندماه سال 98 کشور وارد بهمن ترافيک شبکه اينترنت شد، گفت: طراحي شبکه تلفن همراه براي ترافيک روزانه 7.5 پتابايت پيش بيني شده بود که اين عدد در تاريخ 18 اسفند براي هر اپراتور به ترافيک حدود 6.8 پتابايت رسيد.
 
وي با بيان اينکه متوسط سرعت نسل 4 موبايل مي‌توانست حدود 15 مگابيت بر ثانيه باشد، افزود: از 18 تا 28 اسفندماه 98 اپراتورهاي موبايل ظرفيت شبکه را افزايش دادند و هم اکنون ظرفيت شبکه موبايل از متوسط روزانه 7.5 پتابايت به 11.2 پتابايت رسيده است. با اين وجود به دليل افزايش ميزان مصرف کاربران، در صورتي که منابع فرکانسي در اختيار داشته باشيم مي‌توانيم اين ظرفيت را افزايش دهيم.
 
جهرمي ادامه داد: در اين ايام و براي مختل نشدن شبکه موبايل، بخشي از فرکانس ساير اپراتورها و ساير بهره برداران را آزادسازي و در اختيار اپراتورهاي موبايل قرار داديم و از اپراتورهاي بين المللي نيز براي اين افزايش ظرفيت کمک گرفتيم.
 
وي با اشاره به اينکه شب گذشته ظرفيت شبکه موبايل از 11 پتابايت نيز عبور کرد، گفت: تمامي تلاشمان اين است که بتوانيم ظرفيت شبکه موبايل را براي کلاس‌هاي مجازي مدارس و دانشگاه‌ها افزايش دهيم و در اين راستا نيازمند منابع فرکانسي هستيم که بخشي از آن در اختيار سازمان صدا و سيما است.
 
وزير ارتباطات ادامه داد: از اين رو امروز با ارسال نامه‌اي به رئيس جمهور و ارائه گزارش 6 ساله از پيگيري‌هايمان براي آزادسازي فرکانس 700 و 800 که در اختيار صدا و سيما است، خواستار بررسي اين درخواست در ستاد ملي کرونا شديم تا با همدلي و همراهي سازمان صدا و سيما، اين فضاي فرکانسي به شبکه موبايل افزوده شود و شاهد افزايش کيفيت اين خدمات باشيم.
 
وي گفت: مطمئن هستيم که آزادسازي فضاي فرکانسي به اندازه آزادسازي خرمشهر سخت نيست، گفت: درصورتي که اين منابع فرکانسي از سوي صدا وسيما در اختيار ما قرار گيرد، کيفيت اينترنت موبايل چند برابر بهبود مي يابد.
 
جهرمي تأکيد کرد: با توجه به ميزان مصرف کاربران، پيش بيني مان روند کاهشي کيفيت در سرعت اينترنت موبايل است و تنها با آزادسازي فضاي فرکانسي مي توانيم اميدوار باشيم که کيفيت بر مي گردد.
 
پايان خبر
18 فروردين 99